ממשק לתכנות יישומים RTC של מיקרוסופט

לסיפטלקום יש ניסיון רב של מספר שנות אדם בפיתוח יישומים בעזרת ממשק RTC של מיקרוסופט. בעזרת ממשק זה בנינו את "עדיפון" - הטלפון האינטרנטי שלנו בסביבת חלונות. ממשק זה הינו "בוגר" ועובד.

השימוש במימשק זה נותן את היתרונות הבאים:

 1. ספריות DLL של SIP ווידיאו מותקנות כבר בסביבת Windows-XP ולא נידרש להורידם. לפיכך גודל העדיפון הינו בחצי מגה בייט שיורד המאינטרנט למחשב בשניות.
 2. הממשק כולל את כל הדרוש לייצור טלפון סיפ אינטרנטי, והתממשקות למיקרופון מצלמה ורמקולים. הוא חושף ממשק מפושט אשר מפעיל פרוטוקולים הכלולים בו כמו: SIP, SDP ,RTP, ועוד.
 3. הפונקציונלית הבסיסית עובדת.
 4. כולל בתוכו גם "מבטל הד" (echo canceler) אשר מאפשר להשתמש בדיבורית. הגירסה הבאה אמורה לכלול מחסנית קולית של חברת Sound-design אשר נחשב לטוב מסוגו בעולם.
 5. אין צורך לשלם עבור הפיתוח והשימוש במימשק.

לשימוש במימשק הזה יש את החסרונות הבאים:

 1. התיעוד המסופק הוא ברמת API עליונה בלבד. כאשר דברים לא עובדים כמצופה לא ניתן לקרוא את קוד המקור בכדי לפתור את הבעיה. דרכים יצירתיות וניסיון רב נדרשים בכדי לפתח יישום אמין.
 2. השימוש מבוסס על שימוש בספריות DLL של מערכת ההפעלה. יש מורכבות מסויימת בהתקנת גרסאות שונות של ספריות אלו "זה לצד זה".
 3. יש לו מגבלות מוזרות. לדוגמא, כאשר משמשים במנגנון לגילוי של NAT הדבר מבטל את יכולות שיתוף מסך המחשב. (Desktop ו Whitebord).
 4. יש להישתמש בקובץ manifest בכדי להגדיר את הספריות הנדרשות ולטעון אותן.
 5. חייבים לבצע התקנת ספריות DLL בכדי להשתמש בו בסביבת "ויסטה".
 6. ממשק חדש נמצא בפיתוח לחלונות :ויסטה". ממשק זה לא שוחרר לקהילת המפתחים בזמן כתיבת המאמר.

החסרונות שצויינו מקשים על פיתוח טלפוניה אינטרנטית תוך שימוש במחסנית זו, ודרושה עקומת למידה גבוהה בכדי להגיע ליישום יציב ואמין.
במהלך פיתוח העדיפון, נתקלנו ברוב הקשיים והמוקשים הקיימים במחסנית וצברנו ניסיון רב בפיתוח בסביבה זו. לפיכך אנו יכולים להציע ללקוח קיצור משמעותי של זמן הפיתוח, ופיתוח אמין תוך שימוש במחסנית זו. אנו גם "מחלצים" מפתחים שנתקעו במהלך פיתוח המבוסס על מחסנית זו.